Yemek Odası Hakkında Bilgi

Yemek odası, bir oda için alıcı gıda . Modern zamanlarda genellikle bitişik mutfak olmasına rağmen, hizmet kolaylığı için ortaçağda tamamen farklı bir zemin seviyesi genellikle. Tarihsel olarak oldukça büyük bir yemek odası döşenmiş, yemek masası ve yemek sandalyeleri bir dizi en yaygın şekli, genellikle uzun kenarları boyunca iki silahlı sonuna un silahlı yan sandalye sandalyeler ve bir çift sayı ile dikdörtgen.

Ortaçağ’da , üst sınıf İngiliz ve diğer Avrupa asalet kaleler veya büyük köşklerini Dined Great Hall . Bu evin nüfusun toplu oturma kapasitesine sahip çok fonksiyonlu büyük bir oda idi. Gündeme üzerinde kafa masada aile otururdu dai onlardan uzak rütbesi azalan sırasına göre dizilmiş nüfusun geri kalanı ile. Büyük salonda masalar, banklar ile uzun Takma tablolar olma eğilimindedir. Great Hall insanların çokluğu, bu büyük bir olasılıkla yoğun, hareketli bir atmosfer olurdu geliyordu. Aynı zamanda oldukça kötü kokulu ve dumanlı olurdu Öneriler asılsız, zamanın standartlarına göre, muhtemelen. Bu odalar, geniş bacalar ve yüksek tavanlı ve çok sayıda kapı ve pencere açıklıkları ile ücretsiz bir hava akışı olurdu.

Bu gibi özellikleri sahipleri daha samimi toplantılar için küçük ‘parlers’ ya da ‘privée parlers’ ana salonun kapalı bir tat geliştirmeye başladı ancak bu daha fazla siyasi ve sosyal değişimlere kadar çok nedeniyle olduğu düşünülmektedir doğrudur böyle odası konfor sağladı. Ilk örneğini, 14. yüzyılda harap Avrupa işgücü sıkıntısı neden olur ve bu feodal sistemde bir arıza yol açtı Black Death. Ayrıca dini zulüm altında manastırların Henry VIII dağılmasının ardından çok sayıda insanın önünde özgürce konuşmak için onu akıllıca yaptı.

Zamanla asalet salonu yemeklerini daha aldı ve salonu, işlevsel, bir yemek odası (ya da iki ayrı oda ayrıldı) oldu. Aynı zamanda sık sık büyük tören alanı üzerinden erişilebilir, Great Hall öteye göç merdiven Great Hall kürsüye. Sonunda Büyük Salon’da yemek öncelikle özel günlerde yapılan bir şey oldu.

Evin bayanlar yemek odasında akşam yemeğinden sonra nerede geri çekeceğini 18. yüzyılın başlangıcına doğru bir model ortaya çıktı misafir odası . Beyler içecekler yemek odasında kalacaktır. Yemek odası, bir sonucu olarak daha erkeksi bir tenor almak eğilimindeydi.

Tipik bir Kuzey Amerika yemek odası, bir masa, masanın kenarlarına ve biter boyunca düzenlenen sandalye ile diğer mobilyanın yanı sıra, (genellikle resmi çin saklamak için kullanılır) uzay izni içerecektir. Genellikle modern yemek odası tablolar kullanılmadığı zaman fazladan bir boşluk kaplıyor, bu özel günlerde insanların daha fazla sayıda izin çıkarılabilir bir yaprak var. "Tipik" aile yemek deneyimi ahşap bir masa veya mutfak alanı çeşit olmasına rağmen, bazı yemek odası, kanepe ya da rahat sandalye ile daha rahat seçebilirsiniz.

Yemek odası , modern Amerikan ve Kanada evleri, giderek sadece misafir veya özel günlerde resmi yemek için kullanılan, genellikle oturma odasına bitişik . Gayri günlük yemekler, çoğu orta büyüklükte evler ve büyük bir boşluk var, masa ve sandalyeler yerleştirilmiş olabilir, mutfak bitişik, büyük alanlarda genellikle olarak bilinen yemek odası bir küçük denir kahvaltı kuytu . [1 ] daha küçük evler ve kınamak yerine, genellikle düzenli bir mutfak tezgahı (ya da dışkı yükseltilmiş veya sandalye indirdi) farklı bir yükseklikte bir kahvaltı bar olabilir. Eğer bir ev, bir yemek odası, kahvaltı köşe, kahvaltı bar, yoksun, mutfak veya aile odası, gün-gün yemek için kullanılır.

Bu durumda geleneksel olarak İngiltere , yemek odası, birçok aile için sadece Pazar günleri olurdu, mutfak diğer yemekler yenir.

Avustralya’da, yemek odası kullanımı hala yaygındır, aile yemekleri de genellikle bir kahvaltı sayacı veya televizyon önünde yenir salonu .

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: